Carl Otto Hultén Komposition

Föregående | Översikt | Nästa

472884

CARL OTTO HULTÉN (1916-2015): Komposition, signerad C. O. Hultén, blandteknik på pannå av papp, 20x60 cm. Utförd i början av 1950-talet.
Historik:
Målningen är en kompositionsskiss till väggmosaiken till Fridhemsskolan i Malmö. Tack till Thomas Millroth för detta komplement till katalogiseringen.

Kundcenter

472884 - Carl Otto Hultén Komposition
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Carl Otto Hultén Komposition

Budhistorik (10 bud)
3417340
5 600
3417321
5 000
3413279
4 200
3413277
3413244
3 800

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-08-19 kl 21:00
AKTUELLT BUD SEK:
5 600
Utropspris SEK:
12 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer