Damarbetsbord sengustavianskt

472807

DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1800-talets början, fanerad med mahogny, intarsiadekor på skiva av korslagda pilar, båge och koger, höjd ca 77, 75x53 cm, nyckel finns

Slitage, fanerlagningar, blekt

Möbler, Övriga möbler

Rum 3

Damarbetsbord sengustavianskt

Budhistorik (35 bud)
3421371
3 800
3421645
3 600
3421371
3 400
3421643
3 200
3421371

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer