Axel Einar Hjorth, tillskriven, fåtölj

472661

AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, fåtölj, Nordiska Kompaniet 1930-tal, syrabetsad furu, lös dyna, höjd 75 cm

PROVENIENS
Våladalens Fjällstation.

skadad rygg, slitage, dynan omklädd

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 13

Budhistorik (49 bud)
3434621
30 000
3435263
29 000
3434621
28 000
3435261
27 000
3434621
26 000

Slutpris SEK:
30 000
3 021 EUR, 3 432 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.