J Robert Nilsson olja Fredrika Dorothea Wilhelmina

472408

JOHAN ROBERT NILSSON (1842-1888): Porträtt av Drottning Fredrika Dorothea Wilhelmina, Gustaf IV Adolfs gemål, enligt påskrift på spännramen "kopia efter en på Gripsholm befintlig tafla af Sköldebrand måladt af J Rob. Nilsson", olja på duk, 37,5x30 cm

Krackeleringar, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (15 bud)
3434743
4 600
3434048
4 400
3434007
4 200
3434028
4 200
3434007
3 400

Slutpris SEK:
4 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer