ROLAND SVENSSON Skärgård

472208

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (2) "Sjöviste - sommar" samt "Sjöviste - vinter", ur boken "SKÄRGÅRD"- En rapsodi i ord och bild. Stockholm: Bonniers, 1952, signerade roland S, numrerade 219/250, ca 18x14, resp 19,5x14 cm;

Läs mer

Konst, Grafik, Specialauktion, Nautica/Technica

ROLAND SVENSSON Skärgård
Budhistorik (32 bud)
3405505
3 600
3405504
3 400
3405501
3 200
3405499
3405497
2 800

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.