Roland Svensson Gillöga

472177

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (3) "Gillöga", signerade roland S, teckning förlaga till litografi, färglitografi (litografi utförd för föreningen Göran Wahlströms udde i 100 ex) 91/100, samt 1/40 (daterad 43), ca 11x26,5 resp 11x27,5 resp 11,5x27 cm;

Läs mer

gulnader

Konst, Grafik, Specialauktion, Nautica/Technica

Monter 32

Roland Svensson Gillöga

Budhistorik (16 bud)
3405360
3 600
3405359
3 400
3405358
3 200
3405356
3405355
2 800

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.