Johan Holmbergsson teckning

471984

JOHAN HOLMBERGSSON (1804-1835): Historisk scen, signerad och daterad Johan Holmbergsson 1825, blyerts och täckvitt på papper, 34x53 cm
Proveniens:
Skådespelerskan Viveca Lindfors familj, vidare i arv till nuvarande ägare

Smärre skador

Konst, Teckningar

Rum 5

Johan Holmbergsson teckning

Budhistorik (1 bud)

3434127
2017-08-27 20:17:30

2017-08-28 kl 19:06
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.