Roland Svensson Sandhamnshålet

471925

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Sandhamnshålet", signerad roland S, möjligen skiss till litografin "Vinter i Sandhamnshålet", blandteknik med krita och akvarell, bildmått ca 32x48 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Budhistorik (46 bud)
3405419
78 000
3405341
76 000
3405415
76 000
3405341
74 000
3405414
72 000

Slutpris SEK:
78 000
7 621 EUR, 8 915 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.