Roland Svensson Sandhamnshålet

Föregående | Översikt | Nästa

471925

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Sandhamnshålet", signerad roland S, möjligen skiss till litografin "Vinter i Sandhamnshålet", blandteknik med krita och akvarell, bildmått ca 32x48 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Rum 1

471925 - Roland Svensson Sandhamnshålet
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (11 bud)
3382724
20 000
3382723
19 500
3382722
19 000
3382720
17 500
3382679
16 000

17 dagar kvar
Avslutas: 2017-08-07 kl 21:51
AKTUELLT BUD SEK:
20 000
Utropspris SEK:
25 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer