Roland Svensson Svenska Lillö

471900

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Svenska Lillö", signerad roland S, blandteknik, bildmått ca 25,5x40 cm;

LITTERATUR: Avbildad i SvD 2:a nov 1973 (bild och text på baksidan av tavlan)

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Roland Svensson Svenska Lillö

Budhistorik (26 bud)
3404075
5 400
3400873
5 200
3404073
5 000
3400873
4 800
3404072
4 600

Slutpris SEK:
5 400
528 EUR, 617 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.