Roland Svensson Ramsmora Möja

471896

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Farbror Anselm bygger "brokistor", Ramsmora Möja, signerad och daterad roland S ca 1939, akvarell, bildmått ca 26x46 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Med dedikation

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Roland Svensson Ramsmora Möja

Budhistorik (13 bud)
3404492
7 800
3403714
7 600
3403714
7 000
3404432
6 800
3403714
6 600

Slutpris SEK:
7 800
787 EUR, 934 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.