Roland Svensson Horsten

471894

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Hästhålet, Horsten", signerad och daterad roland S sept 1974, blandteknik med krita och akvarell, bildmått ca 28,5x42 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Med dedikation

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Roland Svensson Horsten

Budhistorik (37 bud)
3404814
15 000
3405104
14 500
3404814
14 000
3405101
13 500
3404814
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.