Roland Svensson Horssten

471874

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Hårsten Österhamna", signerad och daterad roland S 18 sept 1974, akvarell, bildmått ca 41x60 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Horssten (äldre stavning Hårsten) är en ö, ögrupp och fyr i Stockholms ytterskärgård, belägen vid Horsstensfjärden.

Med dedikation

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Roland Svensson Horssten

Budhistorik (47 bud)
3405076
76 000
3405021
74 000
3405075
74 000
3405021
72 000
3405069
70 000

Slutpris SEK:
76 000
7 425 EUR, 8 687 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.