Roland Svensson Horssten

Föregående | Översikt | Nästa

471874

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Hårsten Österhamna", signerad och daterad roland S 18 sept 1974, akvarell, bildmått ca 41x60 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Horssten (äldre stavning Hårsten) är en ö, ögrupp och fyr i Stockholms ytterskärgård, belägen vid Horsstensfjärden.

Med dedikation

Konst, Modernt måleri, Specialauktion, Nautica/Technica

Rum 1

471874 - Roland Svensson Horssten
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Roland Svensson Horssten

Budhistorik (7 bud)
3371360
18 500
3371222
14 000
3368340
11 000
3368338
3367876

17 dagar kvar
Avslutas: 2017-08-07 kl 20:45
AKTUELLT BUD SEK:
18 500
Utropspris SEK:
30 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer