Roland Svensson Husarö

471862

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Morgonbåten från Husarö", signerad och daterad roland S Sept 1962, provtryck, färglitografi, bildmått ca 29x44 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Med dedikation "..., ett första provtryck av morgon båten"

Konst, Grafik, Specialauktion, Nautica/Technica

Roland Svensson Husarö

Budhistorik (42 bud)
3404693
12 000
3404692
11 500
3404692
11 000
3404685
10 500
3404691
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 211 EUR, 1 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.