Roland Svensson Husarö

Föregående | Översikt | Nästa

471862

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Morgonbåten från Husarö", signerad och daterad roland S Sept 1962, provtryck, färglitografi, bildmått ca 29x44 cm;

PROVENIENS: Inga och Bo Sundbergs Samling

Läs mer

Med dedikation "..., ett första provtryck av morgon båten"

Konst, Grafik, Specialauktion, Nautica/Technica

Rum 1

471862 - Roland Svensson Husarö
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Roland Svensson Husarö

Budhistorik (15 bud)
3373443
4 400
3370714
4 200
3373442
4 200
3370714
3373441
3 800

17 dagar kvar
Avslutas: 2017-08-07 kl 12:40
AKTUELLT BUD SEK:
4 400
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer