Luis De Morales, hans krets, olja på pannå

471432

LUIS DE MORALES, hans krets, spansk skola (1600-tal): Kristus med törnekrona, olja på pannå, 35,5x26 cm

Historik: Efter målning av Luis de Morales i Pradomuséet i Madrid, inv. nr 2669

Krackeleringar, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Budhistorik (35 bud)
3435701
13 500
3435712
13 000
3435701
12 500
3435711
12 000
3435701
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 319 EUR, 1 543 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.