Oidentifierad konstnär olja på pannå

471416

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Schweiz, ca 1840): Alplandskap i grönska, olja på pannå, 20,5x31 cm; oramad

Proveniens: Konsthistorikern Carl David Moselius samling

Smärre färgbortfall, reducerad

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (4 bud)

3434251
3434249
3434244
1 600
3431713
950

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.