Eduard Engelbrechten väggpendyl

476270

EDUARD ENGELBRECHTEN, väggpendyl, urfabrikör i Stockholm 1815-1845, träskuren dekor, förylld samt bronserad, ca 95x68 cm, pendel och nyckel finns

Ombronserad, skador och lagningar, lösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Klockor/Ur

Budhistorik (9 bud)
3396383
3 800
3396338
3 600
3392379
3 400
3396337
3 400
3392379
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.