Besticksdelar modell Chippendale

476269

BESTICK, 42 dlr, silver, 1900-talets mitt, modell Chippendale, bestående av: 15+6 matskedar, 6 matknivar, 6 dessertknivar, 6 dessertgafflar, 3 smörknivar med silverblad, totalvikt ca 1613 g

Gravyr, bruksslitage

Silver

Budhistorik (3 bud)

3389453
3 600
3395301
3 400
3389453

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.