Vas Kina 1900-tal

476268

VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av bergslandskap med pagoder i underglasyrblått, kalligrafi, metallkant, höjd ca 31 cm

Kroppen med hårfin spricka, mynningen med glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina 1900-tal

Budhistorik (2 bud)

3396191
3396023

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.