Björn Wiinblad Romanze Rosenthal

476176

BJÖRN WIINBLAD, "Romanze", bestick, sterlingsilver, 47 dlr., för Rosenthal, Tyskland, 1900-talets andra hälft, med svenska importstämplar, bestående av 11 matgafflar, 12 matknivar, 10 matskedar, 12 smörgåsgafflar/dessertgafflar samt 2 teskedar, längd ca 13-20 cm, vikt exkl. knivar ca 1409 g

Smärre repor, bruksslitage

Silver

Visas på begäran

Budhistorik (7 bud)
3394285
5 000
3392857
4 600
3392856
4 400
3389462
4 200
3388243
550

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.