Salongsbord empirestil

476109

SALONGSBORD, empirestil, omkring 1900, fanerat med mahogny, förgylld brons, rund skiva med fris och mönsterlagd pyramidmahogny, sargen med palmetter, pelarformade ben med kompositakapitäl, fotplatta med fleurong, höjd 75, diameter 149 cm

Smärre slitage

Möbler, Matbord

Rum 1

Salongsbord empirestil

Budhistorik (3 bud)

3391688
18 000
3385307
10 000
3384337

Slutpris SEK:
18 000
1 813 EUR, 2 059 USD
Utropspris SEK:
45 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.