Egron Lundgren oljemålning

476072

EGRON LUNDGREN (1815-1875): "Vid brunnen" Sevilla, signerad E Lundgren Sevilla, olja på duk, 46x35 cm

Utförd under konstnärens vistelse i Spanien 1849-53

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 1

Egron Lundgren oljemålning

Budhistorik (7 bud)
3390603
5 200
3388325
3387365
3387364
3387363
700

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.