Vinglas Slottet Reijmyre

476061

REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas, 12 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, etikettmärkta, höjd ca 16 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

Skador: Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek

Glas, Servisglas

Vinglas Slottet Reijmyre
Budhistorik (27 bud)
3393617
2 400
3393604
3393476
3393602
3393476
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.