Vinglas Slottet Reijmyre

476060

REIJMYRE GLASBRUK, "Slottet", vinglas, 12 st., design Tomas Harila Carlgren i samarbete med Lars Sjöberg, inspirerade av 1700-talsglas, klarglas med driven kant, ben med luftblåsa, etikettmärkta, höjd ca 16 cm

PROVENIENS: Reijmyre Glasbruk

Skador: Glasen är munblåsta och kan därför variera något i höjd och storlek

Glas, Servisglas, Design

Vinglas Slottet Reijmyre
Budhistorik (20 bud)
3393851
1 600
3393773
3393614
1 400
3393613
1 300
3393558

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.