Stekfat Kina Qianlong

476044

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor på trädgårdsklippa i emaljfärger, brättet med fleur de lisbård, längd ca 37 cm

Proveniens: inköpt på Varia Konst & Antikvitetshandel, Göteborg

Slitage, nagg

Orientaliskt, Porslin

Stekfat Kina Qianlong

Budhistorik (8 bud)
3393813
3393619
3393535
1 300
3393497
3391310
850

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.