Herrfickur i 18 k guld 1800-tal

476042

FICKUR, 18 k guld, ca 1880, manuellt uppdrag, mineralglas, vitemaljerad urtavla, romerska siffror, innerboett i metall, ankargång, boettnr. 72504, diameter 47 mm, vikt ca 74,5 g, nyckel medföljer

Går ej, SAV garanterar ej funktionen, skadad urtavla med lagning, böjda visare, bruksslitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Budhistorik (6 bud)
3394794
2 600
3394790
2 400
3394547
3392269
3390589
1 300

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.