Urna Gustavsberg Sommar

476017

URNA, flintgods, Gustafsberg, 1830-tal, mediciformad, dekor av kartusch med Ulriksdals samt Rosendals slott i underglasyrblått, stämplad "Gustafsberg", höjd ca 30 cm

Foten med lagning

Keramik/Porslin, Specialauktion

Rum 7, Hylla 5

Urna Gustavsberg Sommar

Budhistorik (12 bud)
3393610
2 600
3391143
2 400
3386121
3386121
3387464

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.