Börge Mogensen karmstolar

475998

BØRGE MOGENSEN, karmstolar, 1960/70-tal, modellnr. 2221, formgivna 1968, safarimodell, tillverkade av Frederica Stolefabrik, stomme i massiv ek, sits i canvas, sitthöjd 42 cm

En med trasig sits, fläckar och bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 19

Börge Mogensen karmstolar

Budhistorik (11 bud)
3393070
3 200
3393219
3 200
3393070
2 400
3392442
3385400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.