Stolar i gustaviansk stil

475984

STOLAR, 5+3 st, 5 st 1900-talets början, 3 st 1800-tal, gustaviansk stil, vitbemålade, träskuren dekor, höjd ca 94, sitthöjd 45 cm

PROVENIENS: Norrtuna Gård, Gnesta, Sörmland

Senare bemålning, senare klädsel, en stits med skador, bruksslitage

Möbler, Stolar

Rum 22

Stolar i gustaviansk stil

Budhistorik (49 bud)
3393042
13 500
3394179
13 000
3393042
12 500
3394176
12 000
3393042
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 359 EUR, 1 544 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.