Endre Nemes emaljverk sommar

475962

ENDRE NEMES (1909-1985): Komposition, signerad och daterad Endre Nemes 1961, polykrom emalj på plåt, bestående av 16 objekt, totalmått ca 244x488 cm, stålställning för upphängning medföljer

Nagg kan förekomma

Konst, Modernt måleri, Design, Specialauktion

Rum 6

Endre Nemes emaljverk sommar

Budhistorik (21 bud)
3392731
37 000
3392729
36 000
3392721
35 000
3392720
34 000
3392716
33 000

Slutpris SEK:
37 000
3 726 EUR, 4 233 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.