Skrivbord nyrenässans

475935

SKRIVBORD, nyrenässans, 1800-talets andra hälft, skrivbord med två fronter varav den ena med 10 lådor, den andra med 3, samt två skåp, kulfötter, dekorer av pelare med korintiska kapitäl, allt träskuret, ek samt mahogny, dekorativa mässingsbeslag, inlagt grönt skinn på skivan, höjd ca 79, längd 154 samt djup 95 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Övriga möbler

Skrivbord nyrenässans

Budhistorik (30 bud)
3392677
6 800
3392675
6 600
3392671
6 400
3392669
6 200
3392667
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.