Stig Lindberg Spisa Ribb

475889

STIG LINDBERG, teservis "Spisa Ribb", 9 dlr, bestående av 6 koppar samt 3 assietter

Historik: Spisa Ribb av Stig Lindberg togs fram för Hemutställningen "H55 i Helsingborg 1955.

En kopp med nagg, visst slitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 3

Stig Lindberg Spisa Ribb

Budhistorik (19 bud)
3391512
3391510
3391507
1 900
3391444
1 800
3390854
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.