Altarljusstakar Kina Qianlong

475872

ALTARLJUSSTAKAR, ett par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av kartuscher med attribut samt bladhölster i underglasyrblått, kompletterade med ljuspipor i mässing, höjd ca 27 cm

Lagningar, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Altarljusstakar Kina Qianlong

Budhistorik (17 bud)
3390938
3 200
3390935
3390928
2 800
3390927
2 600
3390925
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.