Jan Håfström

475809

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): Plåtlådor - diptyk, signerade på baksidorna Jan Håfström, blandteknik, monterade i plåtlådor, vardera 45x39 cm, utförda 1988-89, märkta på baksidorna VII och VIII (2)

PROVENIENS
Bengt Herulf, Stockholm

UTSTÄLLD
Moderna Museet, Stockholm 1994-95, katalognr 209

Konst, Skulpturer

Kundcenter

Jan Håfström

Budhistorik (17 bud)
3391609
19 500
3391608
19 000
3389623
18 500
3388428
18 000
3388427
17 500

Slutpris SEK:
19 500
1 868 EUR, 2 194 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.