Karmstolar 1 par i empirestil

475778

KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets början, empirestil, mahgony samt mahognyfanér, bronserad dekor, armlän med dekor av sfinxer, sitthöjd 47 cm

Smärre fanérskador, bruksslitage

Möbler, Fåtöljer

Rum 2

Karmstolar 1 par i empirestil

Budhistorik (36 bud)
3391019
23 000
3391022
22 000
3391019
19 000
3391016
18 500
3391017
18 500

Slutpris SEK:
23 000
2 316 EUR, 2 631 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.