Canton Kina gravyr 1700-tal

475774

CANTON CHINA, gravyr, 1700-talets andra hälft, "The Famous Water Castle at Canton in China", ca 17x22 cm

Oramad, beskuren, fläckar

Konst, Grafik, Orientaliskt, Konst

Canton Kina gravyr 1700-tal
Budhistorik (2 bud)

3384555
3383333

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.