Karta Skandinavien De Wit 1700

475765

SKANDINAVIEN, Wit, F. de, Regni Sueciae tabula generalis, divisa in Sueciae, Gothiae regna... Amsterdam 1690-1700, kolorerad graverad karta med figurativ kartusch, ca 53x61 cm

Oramad, skador, lagningar och fläckar

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser, Diverse, Konst, Konst

Rum 9, Vagga 1

Budhistorik (19 bud)
3392490
1 400
3392188
1 300
3392489
3392188
3392455

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.