Porträttmedaljonger

475758

PORTRÄTTMEDALJONGER (3) 1800-talets första hälft, föreställer Adolf Fredrik, Gustav III samt sannolikt prins Fredrik Adolf, relieferna i stuck mot svart målad botten, ramarnas diameter ca 16 cm.

Krackelyrer på relieferna, slitage på ramarna.

Diverse, Konst, Skulpturer

Porträttmedaljonger

Budhistorik (18 bud)
3390430
3390422
3 800
3390422
3 400
3390388
3 200
3390420
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.