Tallrikar 1700-tal Kina Sommar

475754

TALLRIKAR, 12 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, dekor av blomsterbukett samt strödda blomsterkvistar i underglasyrblått, diameter 25,5 cm

Kantnagg

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Budhistorik (13 bud)
3390219
6 200
3390356
6 000
3390219
5 800
3390354
5 600
3390219
5 400

Slutpris SEK:
6 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer