Tallrikar 1700-tal Kina Sommar

475754

TALLRIKAR, 12 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, dekor av blomsterbukett samt strödda blomsterkvistar i underglasyrblått, diameter 25,5 cm

Kantnagg

Orientaliskt, Porslin, Specialauktion

Budhistorik (13 bud)
3390219
6 200
3390356
6 000
3390219
5 800
3390354
5 600
3390219
5 400

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.