Koppar Kina 1800-tal

475725

KOPPAR, ett par, porslin, Kina, 1800-talets första hälft, dekor av flodlandskap med pagod samt tårpil i underglasyrblått, diameter ca 8 cm, höjd ca 5,5 cm

Av varierande storlek, tillverkningmärken

Orientaliskt, Porslin

Koppar Kina 1800-tal

Budhistorik (2 bud)

3391663
3382988

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.