Bordsarmatur Kina Kangxi

475710

BORDSARMATUR, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), oktagonal form, dekor av blommor, antikviteter samt figurer i underglasyrblått, monterad på träsockel, höjd ca 28 cm exkl. skärmfäste

Lagningar, borrad, nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Bordsarmatur Kina Kangxi

Budhistorik (15 bud)
3391320
1 600
3391160
3391319
1 400
3391160
1 300
3390934

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer