Bordsarmatur Kina Kangxi

475710

BORDSARMATUR, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), oktagonal form, dekor av blommor, antikviteter samt figurer i underglasyrblått, monterad på träsockel, höjd ca 28 cm exkl. skärmfäste

Lagningar, borrad, nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Bordsarmatur Kina Kangxi

Budhistorik (15 bud)
3391320
1 600
3391160
3391319
1 400
3391160
1 300
3390934

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.