Matbord senempire

475705

MATBORD, 1800-tal, senempire, pyramidmahogny, balusterformade ben med hjultrissor i mässing, 2 kontrafanerade iläggsskivor vardera 60 cm, höjd 79, diameter 142, total längd 262 cm

Fanerskador

Möbler, Matbord

Rum 11

Matbord senempire

Budhistorik (5 bud)
3390273
4 800
3389740
4 600
3389739
3389724
3388776

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.