Rökelsekar Kina 1800-tal

475700

RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av lotus samt vattenlotus i underglasyrblått, diameter ca 24 cm, höjd ca 12 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Rökelsekar Kina 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3390869
3390866
3390865
3381879

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.