Ljuskrona rokokostil med glasfrukter

475660

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, bronserad, med olikfärgade prismor i form av frukter, sexarmad, korgens höjd 61 cm

Gammal el avklippt, slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 2

Budhistorik (11 bud)
3389616
3389941
1 900
3389616
1 800
3389940
1 700
3389616
600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.