Vas Kina Kangxi

475595

MINDRE VAS, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), balusterformad, dekor i relief av reserver med blomsteruppsättning samt "Lange Lijse" i underglasyrblått, höjd ca 12,5 cm

Mynningen med lagning, fotringen med smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina Kangxi
Budhistorik (6 bud)
3390411
650
3389671
600
3390410
600
3389671
550
3383714
500

Slutpris SEK:
650
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer