Vas Kina Kangxi

475595

MINDRE VAS, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), balusterformad, dekor i relief av reserver med blomsteruppsättning samt "Lange Lijse" i underglasyrblått, höjd ca 12,5 cm

Mynningen med lagning, fotringen med smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina Kangxi
Budhistorik (6 bud)
3390411
650
3389671
600
3390410
600
3389671
550
3383714
500

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.