Glasservis Odelberg Kosta 1900-tal

475458

GLASSERVIS, 35 dlr, "Odelberg", Kosta 1900-tal, bestående av: 4 rödvinsglas, 12 vitvinglas, 7 sherryglas, 6 starkvinsglas, 6 selterglas, slipad och graverad dekor av fasetter och romber samt förgylld dekor, vinglasens höjd 12-16 cm

Glas, Servisglas, Design

Monter 21

Budhistorik (32 bud)
3388420
14 000
3388384
13 500
3388415
13 500
3388384
13 000
3388412
12 500

Slutpris SEK:
14 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer