Matgrupp i rokokostil

475406

MATSALSGRUPP, 9 dlr., rokokostil, 1900-talets första hälft, bemålat, bronserad dekor av rocailler, bestående av 8 stolar, matbord med 4 iläggsskivor á 60 cm, matbordets höjd ca 75, längd 160x116, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Slitage, smärre sprickor

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 21

Matgrupp i rokokostil

Budhistorik (6 bud)
3388765
3 800
3384196
3 600
3384196
3383165
2 600
3381883

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer