Samovar

475387

SAMOVAR, saltglaserad stengods, Numa Peterson, Stockholm, 1800-talets andra hälft, höjd ca 40 cm

Visst slitage

Diverse

Hylla 3

Samovar

Budhistorik (26 bud)
3387520
1 900
3387518
1 800
3387513
1 700
3387516
1 700
3387513
1 600

Slutpris SEK:
1 900
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer