Prakturna Rörstrand Sommar

475385

PRAKTURNA, Rörstrand, ca 1900, med lock, dekor med blommor roch grenverk, 2 st ytterfoder medföljer, höjd ca 85 cm

Viss krackelyr, lagat lock med nagg, ytterfoder med lagningar

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Specialauktion

Monter 7

Prakturna Rörstrand Sommar

Budhistorik (7 bud)
3387022
3387019
1 900
3387014
1 800
3385318
1 700
3385316
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.