Sven Hempel Väddö Midsommardans oljemålning Sommar

475351

SVEN HEMPEL (1896-1944): "Midsommardans, Väddö", signerad och daterad S Hempel 1927, olja på pannå, ca 35x50 cm
UTSTÄLLD: Stockholms Stadsmuseum 1970

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Rum 6

Budhistorik (6 bud)
3387845
3387272
3387271
3386579
750
3383452

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.