Tema Alfred Helberger oljemålning

475323

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Verschneite bäume", osignerad , enligt etikett utförd 1935, olja på papp, 68x86 cm;

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

rispor

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (3 bud)

3378561
4 800
3378557
4 600
3378554

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.